Gry i ćwiczenia interaktywne

LearningApps (otwiera się na nowej karcie) – platforma z interaktywnymi zadaniami dla uczniów

Jak tworzyć własne materiały z pomocą Learningapps?

Wordwall (otwiera się na nowej karcie) – tworzenie interaktywnych ćwiczeń, w wersji darmowej tylko 5, możliwość korzystania z ćwiczeń utworzonych przez innych, ćwiczenia interaktywne mogą być zamienione w generowane automatycznie  karty w formacie pdf do wydruku, j. polski

www.baamboozle.com (otwiera się na nowej karcie) – interaktywne quizy z wizualizacją, świetna dla uczniów z problemami z czytaniem, w j. angielskim (można przetłumaczyć w przeglądarce np. Chrome), w trybie nauki – uczniowie sami sobie odpowiadają na pytania – sprawdzają poprawność dzięki informacji zwrotnej, w trybie gry – losowanie pytań, rywalizacja, zbieranie punktów

Genially (otwiera się na nowej karcie) – tworzenie interaktywnych prezentacji, infografik, osi czasu itd.

Tworzenie osi czasu w Genially- Tutorial nagrany przez Agnieszkę Halicką:

Akademia Khana (otwiera się na nowej karcie) – platforma z materiałami wideo wyjaśniającymi zagadnienia różnych przedmiotów oraz dobranymi do nich ćwiczeniami interaktywnymi. Pozwala tworzyć klasy i zarządzać uczniami i śledzić ich postępy. Część materiałów w języku polskim.

Platforma GeoGebra – Na platformie https://www.geogebra.org/materials (otwiera się na nowej karcie) nauczyciel matematyki znajdzie tu dużo rozmaitych aktywności przygotowanych przez nauczycieli i opublikowanych do bezpłatnego wykorzystania. W polu Szukaj szkolnych zasobów należy wpisać hasło wyszukiwania. Udostępnione materiały są przygotowane dla różnych poziomów edukacyjnych. Do wyszukiwania materiałów dla uczniów nie jest konieczne zarejestrowanie się i zalogowanie się na platformie GeoGebra.

Mentimeter (otwiera się na nowej karcie) – platforma umożliwiająca tworzenie interaktywnych zadań, pozwalających uaktywnić odbiorców wykładu, czy też prezentacji. Opcja bezpłatna ogranicza tworzenie tylko 3 aktywności/slajdów.