Ewa Kędracka

O Autorze

Imię: Ewa Kędracka
Data rejestracji: 3 lutego 2011

Najnowsze posty

  1. PDMiKK zaprasza na kursy w marcu – dyrektorów i nauczycieli! — 27 lutego 2017
  2. Konsultacje cyfrowe w edukacji daltońskiej — 2 stycznia 2017
  3. Zapraszamy na konsultacje!!!! — 2 stycznia 2017
  4. Majowe Mrozy w Warszawie 2016 — 22 kwietnia 2016
  5. Program SAS – Szkoła Aktywna w Społeczności — 22 kwietnia 2016

Najczęściej komentowane posty

  1. Mrozy 2012 – już od jutra! — 1 komentarz
  2. Nadciąga CHMURA…? — 1 komentarz
  3. Cyfrowa szkoła…. zawodowa! — 1 komentarz
  4. Pan Andrzej Kaszuba poleca! — 1 komentarz
  5. Walka o e-podręczniki trwa… — 1 komentarz

Lista wpisów tego autora

lut
27

PDMiKK zaprasza na kursy w marcu – dyrektorów i nauczycieli!

Nadchodzą zmiany, jak się w nich odnaleźć i z nimi zmierzyć? Nowe podstawy programowe, cyfrowa szkoła, programowanie od najmłodszych klas… OEIiZK zaprasza serdecznie dyrektorów szkół i placówek na kurs doskonalący (blended-learning: 2 spotkania w Ośrodku + 3 tygodnie pracy online)! Celem kursu jest wsparcie rozwoju nowych kompetencji dyrektorów jako liderów edukacji. Początek kursu przewidziany był … Kontynuuj czytanie »

sty
02

Konsultacje cyfrowe w edukacji daltońskiej

„Przygotowując program zaawansowanych szkoleń dla tych nauczycieli, którzy rozwijają w swoich placówkach plan daltoński, dbamy o to, aby treści przekazywane na spotkaniach z jednej strony były spójne z ideami Helen Parkhurst, a z drugiej strony pozwalały uczestnikom mieć pewność, że narzędzia i sposoby pracy o jakich mówimy były dostosowane do wymogów edukacji XXI wieku.” – … Kontynuuj czytanie »

sty
02

Zapraszamy na konsultacje!!!!

My, nauczyciele konsultanci z Pracowni Kadry Kierowniczej i Doradztwa Metodycznego przypominamy wszystkim nauczycielom z Mazowsza i Warszawy u progu Nowego 2017 Roku… Nie na darmo nasze stanowisko nazywa się „nauczyciel konsultant” – konsultacje to nasze podstawowe zadanie zawodowe. Co prawda mamy wyznaczone oficjalnie terminy konsultacji, ale traktujemy je bardzo elastycznie i jesteśmy gotowi dostosować się … Kontynuuj czytanie »

kwi
22

Majowe Mrozy w Warszawie 2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne Mrozy – znowu w Warszawie!!!! http://mrozy.net/ Uwaga nauczyciele warszawscy ! Mamy miłą wiadomość dla nauczycieli pracujących w szkołach publicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy – uczestniczą w zjeździe bezpłatnie! Koszty konferencyjne (bez noclegu) zostaną pokryte przez WCIES. Uwaga: obowiązuje limit miejsc. Zapraszamy serdecznie!

kwi
22

Program SAS – Szkoła Aktywna w Społeczności

Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek (nasza Pracownia) bierze udział w międzyplacówkowym projekcie Szkoły Aktywne w Społeczności SAS tak opisanym na stronie MSCDN: http://centrum.mscdn.pl/…/2016_04_21_sas/seminaria_w_sas.pdf Naszym zadaniem jest przede wszystkim wspieranie TIK-owych komponentów projektu, jak np. część e-learningowa kursów nt. „Rodzice w szkole” oraz „Wolontariat”. Wkrótce pokażemy więcej szczegółów.

kwi
01

Seminarium eksperckie – szanse i zagrożenia TIK dla dzieci najmłodszych

Polskie Centrum Programu Safer Internet (Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK) we współpracy z Fundacją Orange zorganizowało kolejne seminarium eksperckie pt.: Szanse i zagrożenia związane z udostępnianiem mediów elektronicznych dzieciom w wieku przedszkolnym Seminarium odbyło się się 31 marca 2016 (czwartek) w Warszawie, w Faktycznym Domu Kultury, ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 12, w godzinach 10.00 – … Kontynuuj czytanie »

mar
16

Nowości nt. bezpieczeństwa w internecie

W dn. 15 marca 2016 r. odbyło się kolejne, już 24. spotkanie Komitetu Konsultacyjnego przy NASK, zajmującego się problematyką bezpiecznego internetu. Trzeba przyznać, że  obfitowało w wiele interesujących nowości – zachęcamy do zapoznania się z nimi. Poza materiałami dla uczniow i nauczycieli na szczególną uwagę zasługuje rosnąca oferta dla dorosłych – i nauczycieli, i rodziców. … Kontynuuj czytanie »

mar
08

Debata „Przedszkolak potrafi”

Trudno odmówić słuszności tezie, że edukacja cyfrowa powinna zaczynać się już w przedszkolu. Ba! Ale jak to robić –   w zgodzie z psychologią rozwojową, unikając rozlicznych  zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń?… W naszej Pracowni przedszkolakami zajmuje się od lat przede wszystkim Dorota Janczak, o czym bywalcy EduTIKacji dobrze wiedzą, bo na naszym blogu … Kontynuuj czytanie »

mar
04

Mistrzowie Kodowania Junior w Lublinie

Anna Świć z lubelskiego przedszkola zebrała materiały ilustrujące aktywność jej placówki w programie Mistrzowie Kodowania Junior na padlecie. Oj, ależ się tam dzieje! Popatrzcie sami: http://padlet.com/annaswic/f13hpzlhue4f Naśladownictwo mile widziane!

mar
03

Przewodnik dla niezorientowanych w internecie

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska wydało w 2013 roku bardzo interesujący „Przewodnik internetowy – poznaj, korzystaj, twórz”. http://centrumcyfrowe.pl/projekty/przewodnik-internetowy-poznaj-korzystaj-tworz/ Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które ciągle nie są z internetem za pan brat – może to ktoś z rodziny, może kolega ze szkoły, a może (starsi) uczniowie? Warto pokazać im ten Przewodnik. A plakaty … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo