paź
31

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia eduTIKacja w nauczaniu najmłodszych!

wrz
15

Zapraszamy, zapraszamy!

Zapraszamy nauczycieli z województwa mazowieckiego na bezpłatne szkolenia! Szczegółowa oferta dostępna pod linkiem! https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/ Każdy znajdzie coś dla siebie

kwi
22

Program SAS – Szkoła Aktywna w Społeczności

Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek (nasza Pracownia) bierze udział w międzyplacówkowym projekcie Szkoły Aktywne w Społeczności SAS tak opisanym na stronie MSCDN: http://centrum.mscdn.pl/…/2016_04_21_sas/seminaria_w_sas.pdf Naszym zadaniem jest przede wszystkim wspieranie TIK-owych komponentów projektu, jak np. część e-learningowa kursów nt. „Rodzice w szkole” oraz „Wolontariat”. Wkrótce pokażemy więcej szczegółów.

mar
16

Nowości nt. bezpieczeństwa w internecie

W dn. 15 marca 2016 r. odbyło się kolejne, już 24. spotkanie Komitetu Konsultacyjnego przy NASK, zajmującego się problematyką bezpiecznego internetu. Trzeba przyznać, że  obfitowało w wiele interesujących nowości – zachęcamy do zapoznania się z nimi. Poza materiałami dla uczniow i nauczycieli na szczególną uwagę zasługuje rosnąca oferta dla dorosłych – i nauczycieli, i rodziców. … Kontynuuj czytanie »

lut
15

Czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?…

Zbliża się termin rozpoczęcia naszego nowego kursu „Humaniści lubią TIK, albo czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?” Kurs jest całkowicie online – więcej informacji o nim znajduje się tutaj: https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=1&id_programu=928 Szkolenie powstało na bazie naszych nadzwyczaj owocnych doświadczeń w (relacjonowanym także tutaj) Konkursie w Roku Janusza Korczak. Materiały z konkursów – dla szkół podstawowych … Kontynuuj czytanie »

lis
26

Szkolenie „Edukacja na Nowo” – II edycja

Szanowni Państwo, jeśli byli Państwo w OEIiZK 24 XI 2014 r. na konferencji kończącej poprzednią edycję szkolenia Edukacja na Nowo, to po prezentacjach jej uczestników na pewno nie mają Państwo wątpliwości, że warto się zapisać na kolejną edycję tego szkolenia. Tak praktyczne, nowoczesne i wartościowe szkolenie nie trafia się zbyt często, więc naprawdę warto wziąć … Kontynuuj czytanie »

cze
12

KKOKK – ruszyły zapisy!

Rozpoczęły się zapisy na powakacyjny Kurs Kwalifikacyjny dla Oświatowej Kadry Kierowniczej. Zapraszamy! Większość zajęć na kursie to elearning, a więc EduTIKacja w praktyce!!!!! http://www.oeiizk.waw.pl/joomla/index.php/przeglad-artykulow/12-edukacja/studia-podyplomowe/181-kurs-kwalifikacyjny-2014

cze
02

Historycy, coś dla Was!

Znalezione w sieci: W dniach 28-31 lipca w Lublinie organizowana jest wakacyjna pracownia historyczna: warsztaty, podczas których 15 osób tworzyć będzie własne historyczne i edukacyjne projekty internetowe. Cztery dni pracy wykorzystane zostaną na ich planowanie i budowanie oraz udział w wykładach poświęconych podstawom projektowania i praktyce otwartych zasobów edukacyjnych. Zapraszamy wszystkie osoby mające pomysł na … Kontynuuj czytanie »

lut
15

Scenariusze „Mistrzów Kodowania”

Mamy dobrą wiadomość! Scenariusze opracowane i wykorzystywane w programie „Mistrzowie Kodowania” firmy Samsung w partnerstwie z OEIiZK, CEO i Stowarzyszeniem „Rodzice w edukacji” są dostępne na licencji CC BY SA pod adresem: http://mistrzowiekodowania.pl/materialy-do-pobrania/ Zachęcamy do wykorzystywania!!!

sty
27

Nauka programowania dla dzieci

To niezwykle gorący temat w polskiej (i nie tylko) edukacji. Zakończył się pilotażowy etap projektu Samsunga w partnerstwie z CEO,  OEIiZK i Stowarzyszeniem „Rodzice w edukacji” – można o nim poczytać tu: http://mistrzowiekodowania.pl/ Na blogu Superbelfrzy Adam Jurkiewicz zrobił przegląd różnych języków programowania pod kątem zastosowania edukacyjnego: http://www.superbelfrzy.edu.pl/linux-i-wioo/logo-scratch-python-a-moze-cos-zupelnie-innego/ A tu  wspomniana także przez AJ) – … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo