sie
20

Konferencje metodyczne

Serdecznie zapraszamy do naszego Ośrodka: na konferencję metodyczną dla nauczycieli informatyki szkół podstawowych, która odbędzie się 6 września 2018 roku (czwartek) w auli PJATK, ul. Koszykowa 86, w godzinach 1300-1700. Więcej informacji tutaj oraz na konferencję metodyczną dla nauczycieli informatyki szkół ponadpodstawowych, która odbędzie się 11 września 2018 roku (wtorek) w auli OEIiZK, ul. Nowogrodzka 73, w godzinach 1330-1700. Więcej informacji tutaj

kwi
22

Majowe Mrozy w Warszawie 2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne Mrozy – znowu w Warszawie!!!! http://mrozy.net/ Uwaga nauczyciele warszawscy ! Mamy miłą wiadomość dla nauczycieli pracujących w szkołach publicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy – uczestniczą w zjeździe bezpłatnie! Koszty konferencyjne (bez noclegu) zostaną pokryte przez WCIES. Uwaga: obowiązuje limit miejsc. Zapraszamy serdecznie!

kwi
01

Seminarium eksperckie – szanse i zagrożenia TIK dla dzieci najmłodszych

Polskie Centrum Programu Safer Internet (Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK) we współpracy z Fundacją Orange zorganizowało kolejne seminarium eksperckie pt.: Szanse i zagrożenia związane z udostępnianiem mediów elektronicznych dzieciom w wieku przedszkolnym Seminarium odbyło się się 31 marca 2016 (czwartek) w Warszawie, w Faktycznym Domu Kultury, ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 12, w godzinach 10.00 – … Kontynuuj czytanie »

mar
08

Debata „Przedszkolak potrafi”

Trudno odmówić słuszności tezie, że edukacja cyfrowa powinna zaczynać się już w przedszkolu. Ba! Ale jak to robić –   w zgodzie z psychologią rozwojową, unikając rozlicznych  zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń?… W naszej Pracowni przedszkolakami zajmuje się od lat przede wszystkim Dorota Janczak, o czym bywalcy EduTIKacji dobrze wiedzą, bo na naszym blogu … Kontynuuj czytanie »

sty
29

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W tym roku DBI będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu W tym dniu  odbędzie się konferencja  w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy (sala nr przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Decydowała kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne. Program konferencji jest ciekawy (a można … Kontynuuj czytanie »

mar
31

„TIK na szóstkę”

„TIK na szóstkę” to tytuł materiałów z konferencji zorganizowanej przez CEO w dniach 26-27 marca 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się ze zbiorem artykułów. Wśród autorów są Superbelfrzy http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/news-files/aktywna-edukacja_tik-na-szostke.pdf

mar
26

IV Forum Nowoczesnej Dydaktyki dla polonistów

IV Forum Nowoczesnej Dydaktyki dla polonistów odbyło się w dniu 26 marca w siedzibie OEIiZK przy ul. Nowogrodzkiej. Nie czujemy się na siłach zrelacjonować stricte polonistyczną część spotkania – zapewne takie relacje pojawią się na stronach organizatorów spotkania: MSCDN i WCIES. Tutaj podajemy adres i kod QR do padleta, wykorzystanego w prezentacji „Zastosowane w praktyce … Kontynuuj czytanie »

lut
26

Konferencja „Informatyka uczy i wychowuje” – 4 III 14 r.

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  Informatyka uczy i wychowuje, która odbędzie się 4 marca 2014 roku (wtorek) w auli OEIiZK przy ul. Nowogrodzkiej 73, w godzinach 1330-1745. Przewidywany porządek zebrania: 1330 Rejestracja uczestników – pobranie materiałów w holu przed aulą 1400 Powitanie uczestników – Maciej Borowiecki 1410 Nowości w … Kontynuuj czytanie »

lut
12

Konferencja „Informatyka uczy i wychowuje” 4 III 2014

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  Informatyka uczy i wychowuje, która odbędzie się 4 marca 2013 roku (wtorek) w auli OEIiZK przy ul. Nowogrodzkiej 73, w godzinach 1330-1745. Przewidywany porządek zebrania: 1330 Rejestracja uczestników – pobranie materiałów w holu przed aulą 1400 Powitanie uczestników – Maciej Borowiecki 1410 Nowości w … Kontynuuj czytanie »

lut
04

„Nowe media w edukacji historycznej i obywatelskiej”

W swoim czasie pisaliśmy tu o „Mieszkańcach spod jedenastki”: http://edutikacja.oeiizk.waw.pl/?p=2334 Teraz pora na działania! Rozpoczynamy cykl konferencji „Nowe media w edukacji historycznej i obywatelskiej” Serdecznie zapraszamy nauczycieli historii i nauczania początkowego do wzięcia udziału w cyklu 7 bezpłatnych konferencji organizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.  … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo