mar
16

Nowości nt. bezpieczeństwa w internecie

W dn. 15 marca 2016 r. odbyło się kolejne, już 24. spotkanie Komitetu Konsultacyjnego przy NASK, zajmującego się problematyką bezpiecznego internetu. Trzeba przyznać, że  obfitowało w wiele interesujących nowości – zachęcamy do zapoznania się z nimi. Poza materiałami dla uczniow i nauczycieli na szczególną uwagę zasługuje rosnąca oferta dla dorosłych – i nauczycieli, i rodziców. … Kontynuuj czytanie »

mar
03

Przewodnik dla niezorientowanych w internecie

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska wydało w 2013 roku bardzo interesujący „Przewodnik internetowy – poznaj, korzystaj, twórz”. http://centrumcyfrowe.pl/projekty/przewodnik-internetowy-poznaj-korzystaj-tworz/ Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które ciągle nie są z internetem za pan brat – może to ktoś z rodziny, może kolega ze szkoły, a może (starsi) uczniowie? Warto pokazać im ten Przewodnik. A plakaty … Kontynuuj czytanie »

lut
02

MERITUM o edukacji cyfrowej, mobilnej, zdalnej

Przypominamy, że na stronie mazowieckiego kwartalnika edukacyjnego MERITUM publikowane są numery archiwalne tego ciekawego pisma. I tak pod adresem http://meritum.mscdn.pl/meritum/index.php?a=55931 znajdą Państwo cały numer 4 z 2013 roku, poświęcony edukacji cyfrowej, mobilnej, zdalnej.

lis
27

Prezentacja „W cyfrowym świecie…”

Prezentacja „W cyfrowym świecie…” przygotowana została w programie eTwinning i jest dostępna pod adresem: http://www.tnbsp.lublin.pl/images/pliki%20pdf/w%20swiecie%20cyfrowym.pdf Ładna i pouczająca, nieprawdaż?

wrz
15

„Internet i komputer. Instrukcja bezpiecznej obsługi”

„Internet i komputer. Instrukcja bezpiecznej obsługi” – to broszura finansowana ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, którą wydała – ETOH Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych. Dostępna jest tutaj: http://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/images/Internet%20i%20komputer.pdf

wrz
02

Cyfrowa wyprawka!

Fundacja Panoptykon przygotowała „Cyfrową Wyprawkę” dla nauczycieli i rodziców! „Rodzice i szkoła stoją przed wyzwaniem nie tylko uczenia korzystania z nowych technologii, ale również podjęcia się aktywnego i konstruktywnego uczestnictwa w cyfrowym życiu dzieci. Jak sobie z tym radzić w szkole, podpowiadamy na Cyfrowej Wyprawce – naszym edukacyjnym portalu adresowanym do nauczycieli i innych osób … Kontynuuj czytanie »

kwi
29

Dla polonistów

Przekład intersemiotyczny i arteterapia? http://uczycielnica.blogspot.com/2014/04/womowe-inspiracje-i-porzadkowanie.html Serdecznie polecamy blog Joanny Waszkowskiej!

kwi
09

Scenariusze z programu Mistrzowie Kodowania

Przypominamy, że pod adresem http://mistrzowiekodowania.pl/materialy-do-pobrania/ są dostępne scenariusze zajęć realizowanych w projekcie  Mistrzowie Kodowania. Zachęcamy do korzystania z tych zasobów!

mar
11

Światowy Tydzień Mózgu 2014

Od 10 do 15 marca świętujemy! Toć mózg to najważniejsze narzędzie (własny) i miejsce  (uczniów) pracy każdego nauczyciela! Tu znajduje się spis obchodów w kilku miastach Polski (w tym w Warszawie): http://www.neuronauka.org/?cat=152 A tu – rarytas! Jolanta Okuniewska z uczniami klasy III sp w Olsztynie tak rozpoczęła ten Tydzień: http://tableciaki.blogspot.com/2014/03/swiatowy-tydzien-mozgu-z-tableszytem.html Naśladownictwo mile widziane. A innowacja … Kontynuuj czytanie »

mar
05

NETOGRAFIA* W SZKOLE, CZYLI KONIEC Z… „ŹRÓDŁO: INTERNET”!

NETOGRAFIA* W SZKOLE,  CZYLI KONIEC Z… „ŹRÓDŁO: INTERNET”! – poradnik dla nauczycielek i nauczycieli, dostępny tutaj: https://docs.google.com/file/d/0B34CR7eveYUvenNfbXRweE01Qms/edit to lektura obowiązkowa! W tym poradniku, którego autorem jest Marcin Grudzień,  znajdziesz praktyczne przykłady i odpowiedzi na pytania: Dlaczego uczyć opisywania źródeł internetowych? Co warto powiedzieć uczniom? Czego wymagać od uczniów? Jak opisywać źródła internetowe? Podane przykłady, informacje … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo