kwi
22

Majowe Mrozy w Warszawie 2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne Mrozy – znowu w Warszawie!!!! http://mrozy.net/ Uwaga nauczyciele warszawscy ! Mamy miłą wiadomość dla nauczycieli pracujących w szkołach publicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy – uczestniczą w zjeździe bezpłatnie! Koszty konferencyjne (bez noclegu) zostaną pokryte przez WCIES. Uwaga: obowiązuje limit miejsc. Zapraszamy serdecznie!

kwi
22

Program SAS – Szkoła Aktywna w Społeczności

Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek (nasza Pracownia) bierze udział w międzyplacówkowym projekcie Szkoły Aktywne w Społeczności SAS tak opisanym na stronie MSCDN: http://centrum.mscdn.pl/…/2016_04_21_sas/seminaria_w_sas.pdf Naszym zadaniem jest przede wszystkim wspieranie TIK-owych komponentów projektu, jak np. część e-learningowa kursów nt. „Rodzice w szkole” oraz „Wolontariat”. Wkrótce pokażemy więcej szczegółów.

mar
16

Nowości nt. bezpieczeństwa w internecie

W dn. 15 marca 2016 r. odbyło się kolejne, już 24. spotkanie Komitetu Konsultacyjnego przy NASK, zajmującego się problematyką bezpiecznego internetu. Trzeba przyznać, że  obfitowało w wiele interesujących nowości – zachęcamy do zapoznania się z nimi. Poza materiałami dla uczniow i nauczycieli na szczególną uwagę zasługuje rosnąca oferta dla dorosłych – i nauczycieli, i rodziców. … Kontynuuj czytanie »

mar
08

Debata „Przedszkolak potrafi”

Trudno odmówić słuszności tezie, że edukacja cyfrowa powinna zaczynać się już w przedszkolu. Ba! Ale jak to robić –   w zgodzie z psychologią rozwojową, unikając rozlicznych  zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń?… W naszej Pracowni przedszkolakami zajmuje się od lat przede wszystkim Dorota Janczak, o czym bywalcy EduTIKacji dobrze wiedzą, bo na naszym blogu … Kontynuuj czytanie »

mar
04

Mistrzowie Kodowania Junior w Lublinie

Anna Świć z lubelskiego przedszkola zebrała materiały ilustrujące aktywność jej placówki w programie Mistrzowie Kodowania Junior na padlecie. Oj, ależ się tam dzieje! Popatrzcie sami: http://padlet.com/annaswic/f13hpzlhue4f Naśladownictwo mile widziane!

lut
15

Czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?…

Zbliża się termin rozpoczęcia naszego nowego kursu „Humaniści lubią TIK, albo czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?” Kurs jest całkowicie online – więcej informacji o nim znajduje się tutaj: https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=1&id_programu=928 Szkolenie powstało na bazie naszych nadzwyczaj owocnych doświadczeń w (relacjonowanym także tutaj) Konkursie w Roku Janusza Korczak. Materiały z konkursów – dla szkół podstawowych … Kontynuuj czytanie »

sty
30

Czy TO jest zdrowe?!

TO -  czyli promieniowanie elektromagnetyczne towarzyszące nierozerwalnie technologiom informacyjnym i komunikacyjnym, słodko zwanymi TIK -  budzi ogromne emocje. Czy zagraża naszemu zdrowiu? Polecamy lekturę artykułu „Telefonia komórkowa, promieniowanie elektromagnetyczne i nasze zdrowie” autorstwa Adama Golańskiego ze strony dobreprogramy: http://www.dobreprogramy.pl/Telefonia-komorkowa-promieniowanie-elektromagnetyczne-i-nasze-zdrowie,News,69911.html Więcej wiemy – nie zginiemy!

sty
30

Zapraszamy na FB!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na facebooku (fanpage – z nadzieją, że będzie to też funpage ) https://www.facebook.com/eduTIKacja/ Traktujemy oba miejsca (tu i tam) jako kompatybilne kanały informacyjne z nauczycielami, wszak każdy z nich ma swoje zalety, ale i wady, nieprawdaż? Taka nasza dywersyfikacja… Do zobaczenia! PDMiKK OEIiZK

sty
29

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W tym roku DBI będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu W tym dniu  odbędzie się konferencja  w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy (sala nr przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Decydowała kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne. Program konferencji jest ciekawy (a można … Kontynuuj czytanie »

lis
26

Szkolenie „Edukacja na Nowo” – II edycja

Szanowni Państwo, jeśli byli Państwo w OEIiZK 24 XI 2014 r. na konferencji kończącej poprzednią edycję szkolenia Edukacja na Nowo, to po prezentacjach jej uczestników na pewno nie mają Państwo wątpliwości, że warto się zapisać na kolejną edycję tego szkolenia. Tak praktyczne, nowoczesne i wartościowe szkolenie nie trafia się zbyt często, więc naprawdę warto wziąć … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo