sie
20

Konferencje metodyczne

Serdecznie zapraszamy do naszego Ośrodka: na konferencję metodyczną dla nauczycieli informatyki szkół podstawowych, która odbędzie się 6 września 2018 roku (czwartek) w auli PJATK, ul. Koszykowa 86, w godzinach 1300-1700. Więcej informacji tutaj oraz na konferencję metodyczną dla nauczycieli informatyki szkół ponadpodstawowych, która odbędzie się 11 września 2018 roku (wtorek) w auli OEIiZK, ul. Nowogrodzka 73, w godzinach 1330-1700. Więcej informacji tutaj

kwi
22

Majowe Mrozy w Warszawie 2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne Mrozy – znowu w Warszawie!!!! http://mrozy.net/ Uwaga nauczyciele warszawscy ! Mamy miłą wiadomość dla nauczycieli pracujących w szkołach publicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy – uczestniczą w zjeździe bezpłatnie! Koszty konferencyjne (bez noclegu) zostaną pokryte przez WCIES. Uwaga: obowiązuje limit miejsc. Zapraszamy serdecznie!

kwi
22

Program SAS – Szkoła Aktywna w Społeczności

Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek (nasza Pracownia) bierze udział w międzyplacówkowym projekcie Szkoły Aktywne w Społeczności SAS tak opisanym na stronie MSCDN: http://centrum.mscdn.pl/…/2016_04_21_sas/seminaria_w_sas.pdf Naszym zadaniem jest przede wszystkim wspieranie TIK-owych komponentów projektu, jak np. część e-learningowa kursów nt. „Rodzice w szkole” oraz „Wolontariat”. Wkrótce pokażemy więcej szczegółów.

mar
16

Nowości nt. bezpieczeństwa w internecie

W dn. 15 marca 2016 r. odbyło się kolejne, już 24. spotkanie Komitetu Konsultacyjnego przy NASK, zajmującego się problematyką bezpiecznego internetu. Trzeba przyznać, że  obfitowało w wiele interesujących nowości – zachęcamy do zapoznania się z nimi. Poza materiałami dla uczniow i nauczycieli na szczególną uwagę zasługuje rosnąca oferta dla dorosłych – i nauczycieli, i rodziców. … Kontynuuj czytanie »

mar
08

Debata „Przedszkolak potrafi”

Trudno odmówić słuszności tezie, że edukacja cyfrowa powinna zaczynać się już w przedszkolu. Ba! Ale jak to robić –   w zgodzie z psychologią rozwojową, unikając rozlicznych  zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń?… W naszej Pracowni przedszkolakami zajmuje się od lat przede wszystkim Dorota Janczak, o czym bywalcy EduTIKacji dobrze wiedzą, bo na naszym blogu … Kontynuuj czytanie »

mar
04

Mistrzowie Kodowania Junior w Lublinie

Anna Świć z lubelskiego przedszkola zebrała materiały ilustrujące aktywność jej placówki w programie Mistrzowie Kodowania Junior na padlecie. Oj, ależ się tam dzieje! Popatrzcie sami: http://padlet.com/annaswic/f13hpzlhue4f Naśladownictwo mile widziane!

lut
15

Czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?…

Zbliża się termin rozpoczęcia naszego nowego kursu „Humaniści lubią TIK, albo czy Korczak stosowałby TIK w swojej pracy?” Kurs jest całkowicie online – więcej informacji o nim znajduje się tutaj: https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=1&id_programu=928 Szkolenie powstało na bazie naszych nadzwyczaj owocnych doświadczeń w (relacjonowanym także tutaj) Konkursie w Roku Janusza Korczak. Materiały z konkursów – dla szkół podstawowych … Kontynuuj czytanie »

sty
30

Czy TO jest zdrowe?!

TO -  czyli promieniowanie elektromagnetyczne towarzyszące nierozerwalnie technologiom informacyjnym i komunikacyjnym, słodko zwanymi TIK -  budzi ogromne emocje. Czy zagraża naszemu zdrowiu? Polecamy lekturę artykułu „Telefonia komórkowa, promieniowanie elektromagnetyczne i nasze zdrowie” autorstwa Adama Golańskiego ze strony dobreprogramy: http://www.dobreprogramy.pl/Telefonia-komorkowa-promieniowanie-elektromagnetyczne-i-nasze-zdrowie,News,69911.html Więcej wiemy – nie zginiemy!

sty
30

Zapraszamy na FB!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na facebooku (fanpage – z nadzieją, że będzie to też funpage ) https://www.facebook.com/eduTIKacja/ Traktujemy oba miejsca (tu i tam) jako kompatybilne kanały informacyjne z nauczycielami, wszak każdy z nich ma swoje zalety, ale i wady, nieprawdaż? Taka nasza dywersyfikacja… Do zobaczenia! PDMiKK OEIiZK

sty
29

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W tym roku DBI będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu W tym dniu  odbędzie się konferencja  w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy (sala nr przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Decydowała kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne. Program konferencji jest ciekawy (a można … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo