kwi
29

Dla polonistów

Przekład intersemiotyczny i arteterapia? http://uczycielnica.blogspot.com/2014/04/womowe-inspiracje-i-porzadkowanie.html Serdecznie polecamy blog Joanny Waszkowskiej!

kwi
09

Europejski konkurs dla młodzieży na remiks!

Pod adresem http://videoremix.europeana.eu/ czytamy: O konkursie Weź udział w konkursie Europeana Video Remix na najciekawszy montaż dokumentów dostępnych w europejskiej bibliotece cyfrowej – Europeanie. Wybierz jeden z czterech proponowanych tematów, pobierz obraz, zdjęcie, dźwięk, wideo, obiekt cyfrowy, dodaj komentarz i zmontuj swoją historię. Skomponuj krótki film wideo, prześlij link do wybranej platformy i wygraj nagrodę. … Kontynuuj czytanie »

mar
20

Ty i Google – niezbędnik dla początującego

https://docs.google.com/presentation/d/1hiaGCy6_wcm_ur0PFZ2rOPFSHdganwCYKYVnBgztrX0/edit?pli=1#slide=id.g2a922238d_154

mar
13

Jak używać Google Docs?

Padło w sieci pytanie: Kto ma jakieś materiały (pdf/doc) z instrukacjami, jak używać Google Docs? Jutro moje kolezanki/kolegow ze szkoly chce zarazic. Jakies wskazowki, triki? Z gory dziekuje Sypnęło odpowiedziami!!!! http://onlineconnections.wikispaces.com/…/Google+Docs… http://teacherlink.ed.usu.edu/…/Create_Use_Google_Doc.pdf Ale potrzebuje po polsku… Natychmiastowa odpowiedź: i po polsku tez: http://www.bibliotekapraktyczna.pl/…/BIB_przewodnik… http://alekursik.jimdo.com/ I jeszcze ktoś dorzucił: Tutorial – Google Drive Oto potęga doskonalenia … Kontynuuj czytanie »

sty
30

Lekcje na facebooku (i nie tylko): historia i język polski

Dla mnie – bomba! http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2183-lekcja-na-facebooku (aczkolwiek lekcja wymagała przeniesienia gdzie indziej: http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2239-lekcja-juz-nie-na-facebooku ) A taka lekcja nt. „Wesela” Wyspiańskiego? Co Wy na to? http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2527-wesele-na-fejsie Na deser – kody QR zaprzęgnięte do gamifikacji lekcji historii: http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2503-gra-szkolna-z-kodami-qr

sty
27

Zondle (nie „rondle”, ale jakże pożyteczne! :) )

Czy znacie Zondle? Nie? Niemożliwe?! https://www.zondle.com/publicPages/welcome.aspx

sty
15

Jak stosować LearningApps

Można się dowiedzieć z tego poradnika (tutoriala ): http://learningapps.org/tutorial.php

sty
11

„Nie bój się bloga!”

Autorzy ebooka pod tytułem „Nie bój się bloga!” piszą: Dzięki tej publikacji chcemy pokazać, że blog można założyć bardzo łatwo i wykorzystywać go jako istotną platformę zarówno w komunikacji rówieśniczej, jak i kontaktach nauczycieli z uczniami i rodzicami. Nie bójmy się budować informacyjnych przestrzeni interakcji, bo korzystanie z narzędzi dostępnych od wielu lat, ale wciąż … Kontynuuj czytanie »

sty
11

Gra „Prawa w sieci”

Wiedzę o zasadach bezpiecznego korzystania z mediów i świadomego rozwijania własnej internetowej tożsamości przekazywać można za pomocą gry: W sieci niemało jest poradników podejmujących kwestię bezpieczeństwa. Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego zasobu, który w typowy sposób przekazywałby treści, pokazywał, co wolno, czego nie wolno. Chcieliśmy zachęcić uczniów do myślenia i do współdecydowania w zakresie krytyki własnych … Kontynuuj czytanie »

sty
07

QR? Wstyd się nie dowiedzieć…

Popularność kodów QR jest imponująca. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co to jest i czy może być z tego pożytek w szkole – zachęcamy do zajrzenia na blog Superbelfrów: http://www.superbelfrzy.edu.pl/pomyslodajnia/inwazja-tajemniczych-kwadracikow/ http://www.superbelfrzy.edu.pl/pomyslodajnia/ozyw-smartfona-w-europejskim-tygodniu-jezykow-2/ http://www.superbelfrzy.edu.pl/pomyslodajnia/gra-szkolna-z-kodami-qr/

Starsze posty &laquo