lis
27

Podkasty w edukacji

W 2007 roku postała artykuł o podkastach i ich edukacyjnych możliwościach – i co ciekawe, ciągle jest aktualny. Może ktoś będzie zainteresowany? Link do artykułu

wrz
25

Programowanie od przedszkola

Myślę, że wszyscy zgodzą się ze mną, że dzisiaj dzieci spędzają dużo więcej czasu przed komputerem niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele osób to martwi, a specjaliści starają się określić jaka ilość czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem jest dla nich bezpieczna. Tak naprawdę nie ma jeszcze badań stwierdzających definitywnie, że przebywanie przed ekranem szkodzi, co nie … Kontynuuj czytanie »

lut
23

Znalezione na fb: GoFormative

Agnieszka Bilska napisała: Lubicie systemy do głosowania takie jak quizizz i kahoot,  ale marzy sie Wam wiecej mozliwosci ukladania pytan? Jestescie fanami Thinglinka i jego funkcjonalnosci chcielibyscie miec w innych narzedziach? Kochani, w takim razie GoFormative Was rzuci na kolana. Narzedzie pozwala dodawac wlasne doumenty, pdf’y, zdjecia itp., przypinac do nich kontent- video z YT, … Kontynuuj czytanie »

lut
02

MERITUM o edukacji cyfrowej, mobilnej, zdalnej

Przypominamy, że na stronie mazowieckiego kwartalnika edukacyjnego MERITUM publikowane są numery archiwalne tego ciekawego pisma. I tak pod adresem http://meritum.mscdn.pl/meritum/index.php?a=55931 znajdą Państwo cały numer 4 z 2013 roku, poświęcony edukacji cyfrowej, mobilnej, zdalnej.

wrz
15

„Grywalizacja. Zrob to sam”

Laboratorium EE  (http://laboratorium.ee/) donosi: „Oto jest! – publikacja-poradnik „Grywalizacja.  Zrób to sam!”, którą wydaliśmy wspólnie z Fundacja Orange oraz Fundacją highlight/inaczej. Dzięki niej dowiecie sie jak planować wdrożenie grywalizacji do projektów społecznych (i nie tylko), jakie są kluczowe zasady przy jej wprowadzaniu oraz na co warto zwrócić uwagę przy procesie projektowania grywalizacji, aby osiągnąć zamierzony … Kontynuuj czytanie »

kwi
29

Dla polonistów

Przekład intersemiotyczny i arteterapia? http://uczycielnica.blogspot.com/2014/04/womowe-inspiracje-i-porzadkowanie.html Serdecznie polecamy blog Joanny Waszkowskiej!

kwi
09

Europejski konkurs dla młodzieży na remiks!

Pod adresem http://videoremix.europeana.eu/ czytamy: O konkursie Weź udział w konkursie Europeana Video Remix na najciekawszy montaż dokumentów dostępnych w europejskiej bibliotece cyfrowej – Europeanie. Wybierz jeden z czterech proponowanych tematów, pobierz obraz, zdjęcie, dźwięk, wideo, obiekt cyfrowy, dodaj komentarz i zmontuj swoją historię. Skomponuj krótki film wideo, prześlij link do wybranej platformy i wygraj nagrodę. … Kontynuuj czytanie »

mar
20

Ty i Google – niezbędnik dla początującego

https://docs.google.com/presentation/d/1hiaGCy6_wcm_ur0PFZ2rOPFSHdganwCYKYVnBgztrX0/edit?pli=1#slide=id.g2a922238d_154

mar
13

Jak używać Google Docs?

Padło w sieci pytanie: Kto ma jakieś materiały (pdf/doc) z instrukacjami, jak używać Google Docs? Jutro moje kolezanki/kolegow ze szkoly chce zarazic. Jakies wskazowki, triki? Z gory dziekuje Sypnęło odpowiedziami!!!! http://onlineconnections.wikispaces.com/…/Google+Docs… http://teacherlink.ed.usu.edu/…/Create_Use_Google_Doc.pdf Ale potrzebuje po polsku… Natychmiastowa odpowiedź: i po polsku tez: http://www.bibliotekapraktyczna.pl/…/BIB_przewodnik… http://alekursik.jimdo.com/ I jeszcze ktoś dorzucił: Tutorial – Google Drive Oto potęga doskonalenia … Kontynuuj czytanie »

sty
30

Lekcje na facebooku (i nie tylko): historia i język polski

Dla mnie – bomba! http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2183-lekcja-na-facebooku (aczkolwiek lekcja wymagała przeniesienia gdzie indziej: http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2239-lekcja-juz-nie-na-facebooku ) A taka lekcja nt. „Wesela” Wyspiańskiego? Co Wy na to? http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2527-wesele-na-fejsie Na deser – kody QR zaprzęgnięte do gamifikacji lekcji historii: http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2503-gra-szkolna-z-kodami-qr

Starsze posty &laquo