wrz
15

„Grywalizacja. Zrob to sam”

Laboratorium EE  (http://laboratorium.ee/) donosi: „Oto jest! – publikacja-poradnik „Grywalizacja.  Zrób to sam!”, którą wydaliśmy wspólnie z Fundacja Orange oraz Fundacją highlight/inaczej. Dzięki niej dowiecie sie jak planować wdrożenie grywalizacji do projektów społecznych (i nie tylko), jakie są kluczowe zasady przy jej wprowadzaniu oraz na co warto zwrócić uwagę przy procesie projektowania grywalizacji, aby osiągnąć zamierzony … Kontynuuj czytanie »

kwi
29

Dla polonistów

Przekład intersemiotyczny i arteterapia? http://uczycielnica.blogspot.com/2014/04/womowe-inspiracje-i-porzadkowanie.html Serdecznie polecamy blog Joanny Waszkowskiej!

kwi
09

Europejski konkurs dla młodzieży na remiks!

Pod adresem http://videoremix.europeana.eu/ czytamy: O konkursie Weź udział w konkursie Europeana Video Remix na najciekawszy montaż dokumentów dostępnych w europejskiej bibliotece cyfrowej – Europeanie. Wybierz jeden z czterech proponowanych tematów, pobierz obraz, zdjęcie, dźwięk, wideo, obiekt cyfrowy, dodaj komentarz i zmontuj swoją historię. Skomponuj krótki film wideo, prześlij link do wybranej platformy i wygraj nagrodę. … Kontynuuj czytanie »

mar
20

Ty i Google – niezbędnik dla początującego

https://docs.google.com/presentation/d/1hiaGCy6_wcm_ur0PFZ2rOPFSHdganwCYKYVnBgztrX0/edit?pli=1#slide=id.g2a922238d_154

mar
13

Jak używać Google Docs?

Padło w sieci pytanie: Kto ma jakieś materiały (pdf/doc) z instrukacjami, jak używać Google Docs? Jutro moje kolezanki/kolegow ze szkoly chce zarazic. Jakies wskazowki, triki? Z gory dziekuje Sypnęło odpowiedziami!!!! http://onlineconnections.wikispaces.com/…/Google+Docs… http://teacherlink.ed.usu.edu/…/Create_Use_Google_Doc.pdf Ale potrzebuje po polsku… Natychmiastowa odpowiedź: i po polsku tez: http://www.bibliotekapraktyczna.pl/…/BIB_przewodnik… http://alekursik.jimdo.com/ I jeszcze ktoś dorzucił: Tutorial – Google Drive Oto potęga doskonalenia … Kontynuuj czytanie »

sty
30

Lekcje na facebooku (i nie tylko): historia i język polski

Dla mnie – bomba! http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2183-lekcja-na-facebooku (aczkolwiek lekcja wymagała przeniesienia gdzie indziej: http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/2239-lekcja-juz-nie-na-facebooku ) A taka lekcja nt. „Wesela” Wyspiańskiego? Co Wy na to? http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2527-wesele-na-fejsie Na deser – kody QR zaprzęgnięte do gamifikacji lekcji historii: http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/2503-gra-szkolna-z-kodami-qr

sty
27

Zondle (nie „rondle”, ale jakże pożyteczne! :) )

Czy znacie Zondle? Nie? Niemożliwe?! https://www.zondle.com/publicPages/welcome.aspx

sty
15

Jak stosować LearningApps

Można się dowiedzieć z tego poradnika (tutoriala ): http://learningapps.org/tutorial.php

sty
11

„Nie bój się bloga!”

Autorzy ebooka pod tytułem „Nie bój się bloga!” piszą: Dzięki tej publikacji chcemy pokazać, że blog można założyć bardzo łatwo i wykorzystywać go jako istotną platformę zarówno w komunikacji rówieśniczej, jak i kontaktach nauczycieli z uczniami i rodzicami. Nie bójmy się budować informacyjnych przestrzeni interakcji, bo korzystanie z narzędzi dostępnych od wielu lat, ale wciąż … Kontynuuj czytanie »

sty
11

Gra „Prawa w sieci”

Wiedzę o zasadach bezpiecznego korzystania z mediów i świadomego rozwijania własnej internetowej tożsamości przekazywać można za pomocą gry: W sieci niemało jest poradników podejmujących kwestię bezpieczeństwa. Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego zasobu, który w typowy sposób przekazywałby treści, pokazywał, co wolno, czego nie wolno. Chcieliśmy zachęcić uczniów do myślenia i do współdecydowania w zakresie krytyki własnych … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo