lut
27

PDMiKK zaprasza na kursy w marcu – dyrektorów i nauczycieli!

Nadchodzą zmiany, jak się w nich odnaleźć i z nimi zmierzyć? Nowe podstawy programowe, cyfrowa szkoła, programowanie od najmłodszych klas… OEIiZK zaprasza serdecznie dyrektorów szkół i placówek na kurs doskonalący (blended-learning: 2 spotkania w Ośrodku + 3 tygodnie pracy online)! Celem kursu jest wsparcie rozwoju nowych kompetencji dyrektorów jako liderów edukacji. Początek kursu przewidziany był … Kontynuuj czytanie »

sty
02

Konsultacje cyfrowe w edukacji daltońskiej

„Przygotowując program zaawansowanych szkoleń dla tych nauczycieli, którzy rozwijają w swoich placówkach plan daltoński, dbamy o to, aby treści przekazywane na spotkaniach z jednej strony były spójne z ideami Helen Parkhurst, a z drugiej strony pozwalały uczestnikom mieć pewność, że narzędzia i sposoby pracy o jakich mówimy były dostosowane do wymogów edukacji XXI wieku.” – … Kontynuuj czytanie »

sty
02

Zapraszamy na konsultacje!!!!

My, nauczyciele konsultanci z Pracowni Kadry Kierowniczej i Doradztwa Metodycznego przypominamy wszystkim nauczycielom z Mazowsza i Warszawy u progu Nowego 2017 Roku… Nie na darmo nasze stanowisko nazywa się „nauczyciel konsultant” – konsultacje to nasze podstawowe zadanie zawodowe. Co prawda mamy wyznaczone oficjalnie terminy konsultacji, ale traktujemy je bardzo elastycznie i jesteśmy gotowi dostosować się … Kontynuuj czytanie »

wrz
25

Programowanie od przedszkola

Myślę, że wszyscy zgodzą się ze mną, że dzisiaj dzieci spędzają dużo więcej czasu przed komputerem niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele osób to martwi, a specjaliści starają się określić jaka ilość czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem jest dla nich bezpieczna. Tak naprawdę nie ma jeszcze badań stwierdzających definitywnie, że przebywanie przed ekranem szkodzi, co nie … Kontynuuj czytanie »

wrz
20

TIK w edukacji przedszkolnej – poradnik dla kreatywnych nauczycieli

Nowe technologie wspierają różne aspekty naszego życia. Umiejętnie stosowane mogą przynieść wiele korzyści także najmłodszym użytkownikom TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Przy ich stosowaniu niezwykle ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, jakość wykorzystywanych materiałów oraz celowość zaproponowanych aktywności. Wykorzystywanie TIK w pracy z dziećmi przedszkolnymi może służyć przygotowaniu ich do umiejętnego stosowania TIK (zarówno teraz, jak i … Kontynuuj czytanie »

sty
29

Wracamy!

Wszystkich zaniepokojonych głęboką ciszą panującą w tym miejscu od ponad roku – uspokajamy: Wracamy do publikowania w tym miejscu wszystkiego, co pasuje do hasła „EduTIKacja”! Zachęcamy do obserwowania wpisów i włączania się w dyskusje, bo nie brakuje w edukacji tematów kontrowersyjnych.

mar
13

Paradoks

Oj-oj, chyba jest o czym pogadać z uczniami…

sty
22

Jeśli interesujesz się neuropedagogiką…

Jeśli interesujesz się neuropedagogiką (w tym – neurodydaktyką) to zapewne znasz książkę dr Marzeny Żylińskiej (NKJO w Toruniu): http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74250_Neurodydaktyka._Nauczanie_i_uczenie_sie_przyjazne_mozgowi.html Publikacji i materiałów na ten gorący temat jest dostępnych więcej. To książka Cz.Plewki i M.Taraszkiewicz , którą rekomendujemy i pokazujemy (pdf) w innym wpisie:  http://edutikacja.oeiizk.waw.pl/?p=2472 Tutaj jest dostępna prezentacja Małgorzaty Taraszkiewicz (nie tylko dla nauczyceli ) … Kontynuuj czytanie »

sty
15

Nie samym TIKiem szkoła żyje…

Na stronie FRSE wśród publikacji jest ciekawy zbiór zatytułowany „Gry i zabawy”. Ze wstępu: Witajcie! Przygotowaliśmy dla Was opracowanie gier i zabaw, które pomogą Wam w codziennej pracy z młodzieżą, jak również przydadzą się podczas różnych projektów młodzieżowych. Przygotowując to opracowanie, korzystaliśmy z własnych doświadczeń oraz różnych źródeł, którymi postaramy się z Wami podzielić. W … Kontynuuj czytanie »

sty
10

„Uczymy myślenia. Zadania na lekcje przedmiotów przyrodniczych”

Pracownia Przedmiotów Przyrodniczych Instytutu Badań Edukacyjnych oddaje właśnie do rąk nauczycieli swoją najnowszą książkę „Uczymy myślenia. Zadania na lekcje przedmiotów przyrodniczych”. Publikacja ta jest adresowana do nauczycieli szkół gimnazjalnych i zawiera przykłady zadań (z kluczem odpowiedzi oraz szczegółowym omówieniem rozwiązania) ze wszystkich przedmiotów przyrodniczych. W komentarzach do zadań są także wskazówki co do potencjalnych problemów, … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo