Dorota Janczak

O Autorze

Imię: Dorota Janczak
Data rejestracji: 10 listopada 2010

Najnowsze posty

  1. Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia eduTIKacja w nauczaniu najmłodszych! — 31 października 2016
  2. Programowanie od przedszkola — 25 września 2016
  3. TIK w edukacji przedszkolnej – poradnik dla kreatywnych nauczycieli — 20 września 2016
  4. Świętujemy rocznicę powstania ośrodka! — 16 września 2016
  5. Zapraszamy, zapraszamy! — 15 września 2016

Najczęściej komentowane posty

  1. TIK w przedszkolu — 1 komentarz

Lista wpisów tego autora

paź
31

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia eduTIKacja w nauczaniu najmłodszych!

wrz
25

Programowanie od przedszkola

Myślę, że wszyscy zgodzą się ze mną, że dzisiaj dzieci spędzają dużo więcej czasu przed komputerem niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele osób to martwi, a specjaliści starają się określić jaka ilość czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem jest dla nich bezpieczna. Tak naprawdę nie ma jeszcze badań stwierdzających definitywnie, że przebywanie przed ekranem szkodzi, co nie … Kontynuuj czytanie »

wrz
20

TIK w edukacji przedszkolnej – poradnik dla kreatywnych nauczycieli

Nowe technologie wspierają różne aspekty naszego życia. Umiejętnie stosowane mogą przynieść wiele korzyści także najmłodszym użytkownikom TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Przy ich stosowaniu niezwykle ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, jakość wykorzystywanych materiałów oraz celowość zaproponowanych aktywności. Wykorzystywanie TIK w pracy z dziećmi przedszkolnymi może służyć przygotowaniu ich do umiejętnego stosowania TIK (zarówno teraz, jak i … Kontynuuj czytanie »

wrz
16

Świętujemy rocznicę powstania ośrodka!

„Czy wiecie, że w tym samym roku, w którym rozpoczął działalność nasz ośrodek, został wysłany pierwszy e-mail w Polsce?” Chcecie dowiedzieć się kiedy to było? OK. Grafika już podpowiedziała Zachęcamy do przeczytania wrześniowego felietonu Agnieszki Borowieckiej, w którym więcej na ten temat: Dojrzały – felieton wrześniowy

wrz
15

Zapraszamy, zapraszamy!

Zapraszamy nauczycieli z województwa mazowieckiego na bezpłatne szkolenia! Szczegółowa oferta dostępna pod linkiem! https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/ Każdy znajdzie coś dla siebie

mar
02

TIK w edukacji najmłodszych – Komputer w przedszkolu

Dla dzieci w wieku przedszkolnym nowe technologie są tak naturalne jak dla nas dorosłych radio, czy druk. Większość uznaje je za coś oczywistego, bo spotyka je na co dzień i prawie wszędzie. Dlaczego nie miałyby z nich skorzystać w przedszkolu? Niektórzy powiedzą, że to za wcześnie – inni, że o technologiach komunikacyjno-informacyjnych (TIK) nie ma … Kontynuuj czytanie »

sty
02

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w okresie od 01 stycznia do 31 października 2014 realizuje projekt doskonalenia zawodowego nauczycieli województwa mazowieckiego „ Learning in the Digital Age” numer ref.: 2013-1-PL1-ESF03-39601. Z dniem 2 stycznia 2014 roku zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w edukacyjnej wizycie studyjnej organizowanej dla polskich nauczycieli przez Uniwersytet w Wolverhampton w … Kontynuuj czytanie »

paź
17

Ochrona danych osobowych w szkole

Zapraszamy na dzień otwarty dla dyrektorów placówek oświatowych i zainteresowanych nauczycieli na temat: Ochrona danych osobowych w szkole. Otwarte konsultacje planowane są na dzień 14 listopada 2013 roku (czwartek), w sali nr 4 w Ośrodku Szkoleniowym przy ulicy Nowogrodzkiej 73. Początek spotkania godzina 10.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację swojego … Kontynuuj czytanie »

wrz
12

„PUK, PUK do szkoły” czyli BYOD po polsku cz. 1

W jaki sposób nadążyć za otaczającym szkołę cyfrowym światem? Jak poradzić sobie z wprowadzaniem nowych technologii, kiedy wciąż brakuje pieniędzy? Jak być na czasie z nowymi rozwiązaniami kiedy stare (niestety te sprzed kilku lat są już stare) często jeszcze nie goszczą w szkołach? Rozwiązaniem może być skorzystanie z modelu BYOB – Bring Your Own  Device, … Kontynuuj czytanie »

cze
17

Konferencja „W stronę Cyfrowej Szkoły – Jak mądrze korzystać z TIK na II etapie edukacyjnym”

W ostatnią sobotę nasi nauczyciele konsultanci dzielili się swoją wiedzą na konferencji „W stronę Cyfrowej Szkoły – Jak mądrze korzystać z TIK na II etapie edukacyjnym” organizowanej przez MAiC w Katowicach. Oto kilka prezentacji z tego spotkania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi – także tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć. WebQuest – projekt … Kontynuuj czytanie »

Starsze posty &laquo